All inclusive czy wyżywienie we własnym zakresie?

all inclusive

Osoby wybierające się na urlop z biurem podróży muszą zdecydować, jaką opcję wyżywienia wybrać w hotelu. Hotele mają różne oferty. Wiele z nich oferuje pobyt bez wyżywienia, inne tylko śniadania. Można także spotkać oferty z dwoma lub trzema posiłkami dziennie i oczywiście wakacje all inclusive. Jak najrozsądniej dopasować ofertę żywieniową do swojego wyjazdu?

Leniuchowanie w hotelu

Wybór powinien zależeć od sposobu spędzania czasu na wakacjach. Jeśli wybieramy się do gorącego kraju, w którym planujemy głównie opalać się i leniuchować nad basenem, opcja all inclusive jest najlepszym wyborem. Dzięki niej podczas pobytu nie musimy martwić się szukaniem dobrej knajpki w okolicy, a w zasadzie nawet wychodzić poza teren hotelu. Nawet jeśli nie jemy wiele, jest ona opłacalna, gdy chodzi o napoje, których przecież w upale pijemy sporo. Opcja all inclusive jest też dobrym wyborem dla rodzin z dziećmi, które często są niejadkami. Na szwedzkim stole zawsze znajdzie się coś, co maluch z przyjemnością spałaszuje.

Zwiedzanie zabytków

Opcja all inclusive nie zawsze jest trafionym wyborem. Nie opłaca się wybierać jej wtedy, gdy dużo czasu zamierzamy spędzać poza hotelem i nie chcemy być uzależnieni od pór podawania posiłków. To także nietrafiony wybór dla miłośników lokalnej kuchni. Turyści zwiedzający Włochy czy Grecję często wolą wychodzić na obiady i kolacje do urokliwych knajpek i tawern, oraz spożywać je w towarzystwie rodowitych mieszkańców. Dlatego decydują się oni często tylko na hotelowe śniadania, by rano pobudzić się gorącą kawą i przekąsić coś przed ruszeniem w drogę. Wiele hoteli umożliwia wykupienie obiadu, nawet jeśli zarezerwowaliśmy pobyt tylko ze śniadaniami. Jeśli więc jakiegoś dnia postanowimy zostać w hotelu, wystarczy zapytać w recepcji, czy jest taka możliwość.