Wycieczki weekendowe. Ciekawe propozycje wyjazdów zagranicznych 

Wieża Eiffle'a

Jeszcze kilka lat temu pomysł wakacji zagranicznych na weekend wydawał się niezwykle szalonym pomysłem, głównie ze względu na czas dojazdu. Jednak dzięki szybkiemu rozwojowi tanich linii lotniczych w Polsce, z roku na rok przybywa połączeń, dzięki którym można się udać na krótką weekendową przygodę

Francuskie miasteczka – kierunek często wybierany przez Polaków

Doskonałą propozycją dla osób, które decydują się na weekendowy wyjazd, są francuskie miasteczka. Każdego turystę zauroczą:
• klimatem,
• smacznym jedzeniem,
• przyjazną atmosferą.

Jest to idealny wybór dla wszystkich, którzy marzą o spokojnej okolicy oraz tych, którzy interesują się starszą architekturą. Co więcej, niewielkie francuskie miasteczka oferują tanie noclegi, dzięki czemu można potraktować je jako bazę wypadową do zwiedzenia większych miast znajdujących się w okolicy. Coraz większa liczba biur podróży w swojej ofercie proponuje klientom wyjazd do Francji – głównie ze względu na relatywnie niskie koszty oraz stosunkowo bliską odległość, którą można pokonać samolotem w zaledwie kilka godzin.City Break w największych stolicach europejskich

Polska ze względu na bardzo dobre położenie – praktycznie w samym środku Europy, znajduje się na świetnej pozycji, która ułatwia wyjazd na wycieczki weekendowe.. Nic dziwnego, że coraz większa liczba biur podróży oferuje swoim klientom wycieczki określane jako City Break. Najczęściej trwają one 2-3 dni. Dzięki takim wyjazdom, w ciągu roku można zwiedzić niemal całą Europę. Wycieczki weekendowe tego typu są bardzo atrakcyjnym cenowo rozwiązaniem. Krótka wycieczka sprawia, że można oderwać się od codziennych obowiązków, a w przypadku niektórych krajów możliwa jest nawet zmiana klimatu na bardziej ciepły. Po takim weekendzie człowiek nabiera większej motywacji do pracy i nie może doczekać się kolejnego weekendowego wyjazdu.

Wśród najpopularniejszych kierunków, które w ramach City Break wybierają Polacy, znajdują się między innymi kraje takie jak Włochy, Hiszpania czy Portugalia . Jednak tak naprawdę można zdecydować się na dowolny wyjazd, wystarczy tylko wybrać odpowiednie biuro podróży, które dysponuje szeroką ofertą wyjazdów weekendowych.