Fenomen ofert last minute

oferty last minute

Osoby, które co roku spędzają wakacje w Polsce zazwyczaj twierdzą, że nie podróżują, bo ich na to nie stać. Doświadczeni znajomi  zachęcają ich do odwiedzenia biur podroży z dużym wyborem ofert last minute. Czym są oferty last minute i dlaczego tak wielu Polaków coraz chętniej z nich korzysta?

Na ostatnią chwilę

Oferty last minute to oferty sprzedawane „w ostatniej chwili”. Ich największym atutem jest niska cena. Z czego ona wynika? To proste. Biurom podróży bardziej opłaca się sprzedać ostatnie miejsca na wyjazd w cenie o połowę niższej, niż nie sprzedać ich wcale. Zawartość oferty nie odbiega w niczym od tej, która była sprzedawana w cenie regularnej. Klient otrzyma pokój w takim standardzie, jaki sobie wybierze, w ofertach last minute nie ma żadnych haczyków. Jedynym ich minusem jest to, że często są sprzedawane naprawdę w ostatniej  chwili. Zdarza się nawet tak, że klienci podpisują umowę jednego dnia po wyjściu z pracy, a następnego rano już siedzą w samolocie.

Komu dedykowane są oferty last minute?

Najprościej mówiąc: osobom elastycznym. W wakacje oferty last minute są nieco droższe niż poza sezonem, gdyż jest na nie więcej chętnych. Jeśli jednak rodzina planuje urlop w sierpniu i nie upiera się na konkretną destynację wystarczy, aby pod koniec lipca zaczęła przeglądać oferty last minute. Może okazać się, że biuro podróży zaoferuje wycieczkę w ciekawe miejsce, które przeważnie jest drogie, za naprawdę małe pieniądze. Trzeba być tylko przygotowanym w razie czego na szybkie pakowanie. Oferty last minute do ciepłych krajów zazwyczaj opłacają się bardziej rodzinie z dzieckiem, niż spędzenie wakacji w Polsce. Wiele hoteli za granicą oferuje opcję żywieniową all inclusive, czyli posiłki w formie szwedzkich bufetów, w których goście mają wszystko w cenie. Odpadają więc koszty jedzenia na mieście, które w sezonie w polskich knajpkach osiąga horrendalne ceny. Wybierając na wczasy Egipt, Turcję, Tunezję czy Grecję mamy gwarantowaną piękną pogodę, co przy podróżowaniu z dziećmi ma ogromne znaczenie. W Polsce, gdy nie da się plażować lub spacerować, rodzice wydają ogromne kwoty na zapewnienie pociechom atrakcji w formie wesołych miasteczek czy aqua parków.