Jak zorganizować udany wyjazd integracyjny?

wyjazd integracyjny

Wyjazdy integracyjne to doskonała okazja, aby się lepiej poznać, poprawić komunikację w firmie, a także nagrodzić pracowników za dobre wyniki. Chociaż może się wydawać, że taka wycieczka to tylko dobra zabawa, to aby nie skończyła się katastrofą – musi być doskonale zorganizowana. Dowiedz się jak sprawić, aby Twój wyjazd integracyjny był niezapomniany. 

Jaki jest cel wyjazdu? 

Zanim zastanowimy się, jakie atrakcje zapewnić pracownikom, warto postawić sobie pytanie, dlaczego w ogóle chcemy zorganizować wyjazd integracyjny dla firmy? Określenie charakteru wyprawy jest bardzo ważne dla późniejszego planowania. Dzięki temu będziesz wiedział, na co postawić przy wyborze lokalizacji i nie tylko. Inaczej będzie wyglądać wycieczka, na której przede wszystkim chodzi o zaciśnięcie więzi, a inaczej wyjazd zorganizowany w konkretnym celu.

Czas i miejsce 

Kiedy już wiesz, po co organizujesz wyjazd integracyjny, możesz zająć się kwestiami takimi jak termin i miejsce wyjazdu. Jeśli chodzi o lokalizację – tutaj najważniejszym punktem jest wybranie takiego miejsca, do którego jest łatwy dojazd i który oferuje wiele atrakcji. Jeśli nie masz dużego doświadczenia w organizacji wyjazdów integracyjnych, warto postawić na biuro podróży, które specjalizuje się w tego typu wyprawach.

Atrakcje to podstawa 

Wybranie lokalizacji jest bardzo ważne, ale jeszcze ważniejsze jest zapewnienie pracownikom odpowiedniej rozrywki. Niezależnie od tego, czy będzie to paintball, czy lot szybowcem – podstawą jest planowanie. To właśnie dzięki odpowiednio zaplanowanym atrakcjom i ciekawym wydarzeniom – grupa będzie pozytywnie wspominać wyjazd. Ważne, aby osoby biorące udział w wyjeździe się nie nudziły. Jeśli uczestnicy będą zajęci, to jest mniejsze prawdopodobieństwo, że pojawią się nieprzewidywalne zachowania.

Przy organizacji wyjazdu integracyjnego trzeba wziąć pod uwagę nie tylko miejsce i atrakcje dla pracowników, ale też ich bezpieczeństwo. Dlatego też najważniejsze jest odpowiednie zaplanowanie całego pobytu i upewnienie się, że wszystkie atrakcje i odwiedzane miejsca są odpowiednio zabezpieczone.