Cechy dobrego biura turystycznego

paszport, bilety, piasek

Planowanie, a później organizowanie wczasów na własną rękę to niezwykle pracochłonne i czasochłonne zajęcie. Wymaga to sporego poświęcenia i zaangażowania. Aby taki wyjazd mógł się udać, trzeba przeznaczyć na jego załatwianie dużo czasu i pogodzić się z dodatkową pracą, która może być dość obciążająca.

Nie każdy czuje potrzebę i ma wystarczająco dużo wolnego czasu, aby samodzielnie przygotowywać swoje podróże od A do Z. Dla takich osób idealną propozycją są usługi oferowane przez biura turystyczne. Dzięki nim wymarzony wyjazd może być doskonale zorganizowany i przemyślany, nie wymagając od nas dużego wysiłku i czynienia zajmujących przygotowań. Wystarczy wybrać interesujący nas kierunek oraz satysfakcjonującą ofertę i już można planować, co dokładnie spakujemy do swojej walizki! To świetne rozwiązanie dla wielu osób, których życie toczy się w zawrotnym tempie, a mimo to chciałyby wyjechać na bajeczne zagraniczne wczasy. Jakie biuro turystyczne wybrać? Takie, które budzi nasze zaufanie!

Jakie powinno być dobre biuro turystyczne?

 

1. Musi być legalne, a więc posiadać odpowiednią licencję

Biuro turystyczne musi być przede wszystkim legalne. Aby to sprawdzić, powinniśmy odwiedzić stronę internetową Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych. Jeżeli wybrane przez nas biuro podróży znajduje się w widniejącym tam spisie, oznacza to, że jego działalność jest całkowicie legalna. Odnajdziemy tam też takie informacje, jak: datę jego założenia, adres siedziby, kto jest jego właścicielem oraz wysokość gwarancji ubezpieczeniowej. Pamiętajmy, że im wyższe jest zabezpieczenie finansowe danego biura turystycznego, tym lepiej dla jego klientów.

2. Atrakcyjne ceny

Dobre biuro turystyczne powinno oferować swoim klientom atrakcyjne ceny za proponowane wyjazdy. Ważne, aby były one kuszące, lecz nie za niskie. Nasze podejrzenia powinny wzbudzić oferty luksusowych wczasów w wyjątkowo niskich promocyjnych cenach. Niestety za wyjazd w wysokim standardzie trzeba zapłacić adekwatną do jego poziomu kwotę. Jeżeli cena jest bardzo niska, lepiej sprawdźmy porównywalne oferty i ich ceny w innych biurach podróży, aby upewnić się, że tak niska cena jest proporcjonalna do wydatków ponoszonych przez organizatora.

3. Duży wybór kierunków

Dobre biura turystyczne oferują swoim klientom wycieczki i wczasy w różnych krajach na wielu kontynentach. Bogata oferta to cecha wyróżniająca dobrych organizatorów.

4. Możliwość zorganizowania indywidualnych wyjazdów

Dobre biura podróży dają swoim klientom wybór – czy chcą korzystać z gotowych ofert, czy może mają ochotę na wyjazd szyty na miarę? W tym drugim przypadku pomogą zorganizować wymarzone wakacje w dowolnym miejscu, które będą idealnie dopasowanie do potrzeb i oczekiwań klientów. Zajmą się kwestią przelotu, transportu, pobytu, dodatkowymi usługami, a także zadbają o najwyższą jakość serwisu.

5. Wyjazdy służbowe dla firm

Dobre biura turystyczne oprócz wyjazdów indywidualnych oferują organizację wyjazdów firmowych, szkoleń i konferencji, a także wyjazdów incentive, których celem jest wzmocnienie pozytywnej motywacji pracowników poprzez zwiększenie ich zaangażowania, kreatywności oraz poprawę wzajemnych relacji między nimi.

6. Pozytywna opinia wśród klientów

Ważna jest również pozytywna opinia o danym biurze podróży wśród klientów, którzy już korzystali z jego usług. Możemy sprawdzić ją w Internecie, przeglądając różne fora i portale turystyczne.