Na czym polega turystyka motywacyjna?

odpoczynek pracownika

Motywowanie pracowników w dużych firmach odbywa się za pomocą wielu benefitów. Wyjazdy motywacyjne to nagroda, którą docenia aż co czwarty pracownik. Nie tylko wpływają pozytywnie na morale zespołu, ale także zwiększają przywiązanie pracownika do firmy. Dowiedz się, na czym dokładnie polegają wyjazdy motywacyjne i jak można je wykorzystać we własnej działalności?

Wyjazdy firmowe – edukacja i motywacja

Wyjazdy motywacyjne mogą być jednocześnie celem – nagrodą za osiągniecie odpowiednich wyników, która zachęca pracowników do wytężonej pracy, jak i zapewniać długofalową motywację, poprzez odpowiedni program wykładów i innych aktywności. To również dobry sposób na przekazanie wartości firmy. Atmosfera relaksu i dobrej zabawy sprzyja także poszerzaniu własnych horyzontów. Dlatego coraz częściej wyjazdy motywacyjne łączone są ze szkoleniami, przydatnymi w określonej branży, ale nie tylko. Nauka nowych umiejętności korzystnie wpływa na kreatywność pracowników, z tego powodu w ramach turystyki motywacyjnej warto zaoferować uczestnikom możliwość poznania zupełnie nowej dziedziny wiedzy i pracy.

Wyjazdy motywacyjne – integracja pracowników

Wyjazdy integracyjne nie tylko zapewniają odpoczynek po wzmożonej aktywności umysłowej lub fizycznej. Turystyka motywacyjna, oprócz mobilizacji pracowników i kontrahentów do osiągania lepszych wyników, może służyć realizacji również innych celów. Jednym z nich jest integracja zespołu i zachęcenie grupy do wyjścia poza własną strefę komfortu. Dlatego w trakcie wyjazdu warto przedstawić grupie wyzwanie, np. zdobycie przydatnej umiejętności. Wspólne osiągnięcie celu zespoli grupę, a przy tym zachęci do dalszej pracy. Wyjazdy motywacyjne to również dobra okazja do rozwiązania problemów w firmie. Odpowiednie warsztaty z udziałem specjalisty, psychologa lub coacha, to dobry sposób na ulepszenie komunikacji wewnętrznej w firmie.