Na co zwrócić uwagę kupując wakacje all inclusive?

Na co zwrócić uwagę korzystając z pakietu all iclusive

Coraz więcej klientów wybierających się na zagraniczne wczasy decyduje się na opcję all inclusive. Wakacje all inclusive w gorących krajach takich jak Egipt, Turcja czy Tunezja są bardzo rozsądnym wyborem. Podczas pobytu pijemy chociażby dużo napojów, do których w opcji all inc mamy nieograniczony dostęp. To też dobry wybór dla osób, które większość pobytu zamierzają spędzić na terenie hotelu, a nie zwiedzając bliższą i dalszą okolicę. Nie muszą one szukać okolicznych knajpek, za to codziennie mają dostęp do suto zastawionego szwedzkiego stołu.

Godziny all inc

Zanim podpiszemy umowę, warto sprawdzić, w jakich godzinach opcja all inc jest aktywna. Jeśli działa ona tylko do 21:00, a jesteśmy raczej „nocnymi Markami”, lepiej poszukać innego hotelu. W niektórych hotelach różne bary i restauracje mają różne godziny otwarcia. Upewnijmy się więc, że bar przy plaży jest dostępny wtedy, kiedy planujemy na niej bywać. Dowiedzmy się także, czy opcja all inc jest dla nas dostępna, dopóki mamy opaskę na ręku, czy kończy się w raz z godziną wymeldowania z pokoju. Jest to istotne wtedy, gdy doba hotelowa kończy się nam o 12:00, a lot powrotny ma odbyć się dopiero o 23:00.

Co jest w pakiecie?

Zapytajmy również, co dokładnie zawiera oferta all inc. W większości hoteli są to posiłki w restauracji głównej, napoje i lokalne alkohole. W wielu hotelach dostępne są jeszcze restauracje a’la carte, specjalizujące się w jakimś rodzaju kuchni. Cześć hoteli włącza ich ofertę do opcji all inc, część nie. Podobnie jest z barami. Niektóre z nich są wyłączone z opcji all inc, a w jeszcze innych poza opcją all inc dostępna jest zwykły, płatny asortyment. Dlatego zawsze warto zapytać się, z czego możemy korzystać do woli, a co zostaje doliczane do rachunku. Wiele hoteli w opcji all inclusive oferuje swoim gościom również bezpłatne animacje w ciągu dnia, a także dostęp do siłowni, piłkarzyków czy bilarda. Upewnijmy się też, czy w skład all inc wchodzą bezpłatne leżaki i parasole na plaży.